Страхування вантажів при перевезенні

+38044 490 44 40

Ви бачите своє майбутнє
в європейській Україні?

Ви бажаєте розвивати свій
бізнес та врегульовувати питання з органами
державного контролю чесними
та законними шляхами?

Ми забезпечимо Вас захистом
провiдних юридичних компанiй

A

D

Поліс Правовий

Добровільне страхування вантажів та багажу

Вантажоперевезення часто пов’язані з підвищеним ризиком і можливими фінансовими збитками. Несприятливі погодні умови, незадовільний стан доріг, злочинність, добровільне нехтування технікою безпеки — всі ці фактори впливають на вантажообіг як на державному, так і на міжнародному рівні. Аби уникнути витрат, слід вчасно страхувати вантаж та багаж — дане правило діє безвідмовно! Страхування вантажів при перевезенні особливо актуально для експортерів та імпортерів товарів, підприємств-виробників, банків, транспортно-експедиторських та логістичних компаній.

 

Страхування вантажних перевезень: особливості процесу

Страхування вантажів — це окремий вид страхування, націлений на компенсацію шкоди, завданої в результаті знищення або пошкодження вантажобагажу під час його перевезення авіаційним, залізничним, морським, трубопровідним, внутрішнім водним чи автотранспортом. Об’єктами страхування виступають не тільки вантажі, а й транспортні та накладні витрати, пов’язані з доставкою.

Поліс діє на основі договору про добровільне страхування вантажів та багажу, що укладається між Страхувальником та Страховиком на певний термін (регулярні, разові вантажоперевезення). При цьому страховий захист забезпечується цілодобово.

Страхування вантажобагажу розповсюджується на будь-які категорії грузів, що перевозяться з дотриманням європейських норм та правил: наливний, насипний, тарний та швидкопсувний вантаж, а також готівка й цінні папери, музейні експонати тощо.

 

Умови страхування вантажобагажу. Страхові ризики

З відповідальністю за весь перелік ризиків (ICC «A»). Згідно з договором про страхування вантажів при міжнародних перевезеннях в добровільному порядку відшкодовуються:

 • Матеріальна шкода від пошкодження чи деструкції застрахованого вантажобагажу або його складових, що виникла за будь-яких обставин, крім виключень, зазначених в контракті.
 • Збитки по загальній аварії на авіаційному, залізничному чи автотранспорті.
 • Весь комплекс фінансових операцій, спрямованих на порятунок перевезення.

З відповідальністю за окрему аварію (ICC «B»). Враховуючи особливості страхування вантажів за міжнародними правилами, страховими ризиками вважаються:

 • Збитки від повного/часткового псування/знищення застрахованого багажу внаслідок: пожежі або вибуху; підтоплення, посадки судна на мілину чи викиду його на берегову лінію; перевертання автотранспорту; зіткнення водного чи морського судна із зовнішнім об’єктом (окрім води); стихійного лиха; зникнення авіаційного чи іншого транспортного засобу; вантажно-розвантажувальних робіт та решти подій, якщо це відповідає правилам договору про добровільне страхування вантажів та багажу.
 • Витрати, що пов’язані із певними обставинами: змиття хвилями або потрапляння за борт палубного вантажобагажу; просочення річкових, морських чи озерних вод в судно, автотранспорт, потяг, машини та інші пересувні засоби, що здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення з урахуванням правил добровільного страхування вантажів та багажу.
 • Збитки й внески по загальній аварійній події.
 • Витрати по збереженню багажу під час виникнення ситуацій, що призводять до псування товарно-матеріальних цінностей.

Без відповідальності за псування, окрім аварійних випадків» (ICC «C»). Як правило, даний вид добровільного страхування вантажу і багажу передбачає найменший тариф по договору, проте й найнижчий захист щодо можливих ризиків. Страховка ICC «C» гарантує покрити:

 • Всі необхідні інвестиції в порятунок вантажобагажу, а також в спроби зменшити збитки, якщо такі передбачені в договорі про страхування вантажів, що перевозяться авіаційним транспортом (або будь-яким іншим).
 • Збитки від руйнування майна або його частини в результаті: горіння чи вибуху; аварій з судном; сходу з рейок чи порушення роботи транспорту під час перевезення та руху; розвантажування багажу в камерах схову та інших приміщеннях тощо.
 • Матеріальні витрати по загальних аварійних станах.
 • Збитки від потоплення палубного (deck cargo) грузу, що потрапив за борт.

Правила страхування вантажів та багажу від СК «СПЕЙР»

Компанія SPARE при підтвердженні страхового випадку відшкодує витрати, пов’язані з пошкодженням чи знищенням майна, якщо даний факт записаний в договір страхування вантажів та багажу.

Особливості роботи з нами:

 1. Період страхування. Починається з моменту прийому вантажобагажу зі складу в пункті видачі й продовжується протягом усього процесу транспортування. Період добровільного страхування вантажу зупиняється в момент доставки грузу на склад одержувача.
 2. Строк розгляду та оплати претензій. Даний термін, згідно з регламентованими правилами міжнародного перевезення, не повинен перевищувати 30 днів з моменту отримання документації.
 3. Термін дії полісу. Добровільний договір про страхування вантажів, що перевозяться автотранспортом, а також авіаційним, морським, водним, трубопровідним чи залізничним транспортним засобом, може укладатися як на разову доставку вантажобагажу, так і на страхування перевезення, що здійснюються протягом тривалого періоду часу.
 4. Вартість страхового продукту. Залежить від страхової суми, різновиду багажу, виду транспорту, особливостей та правил полісу, маршруту перевезення, розміру франшизи.

Чому з нами вигідно працювати?

 • Великий досвід у сфері добровільного страхування вантажів при міжнародних, внутрішньоміських, приміських та міжміських перевезеннях.
 • Гнучка цінова політика та вибір умов страхування по договору.
 • Вчасна та зручна процедура врегулювання збитків.
 • Правила та особливості страхування вантажів відповідають світовим стандартам та максимально враховують матеріальні інтереси Страхувальника.

Забезпечте надійний захист вашого майна, що транспортується, — замовте послугу добровільного страхування вантажобагажу від компанії «СПЕЙР»!

Звертаємо Вашу увагу, що строк дії договору становить 1 місяць, якщо інше не передбачено умовами страхування.

Замовити
Добровільне страхування вантажів та багажу