Страхування ризиків судових витрат

+38044 490 44 40

Ви бачите своє майбутнє
в європейській Україні?

Ви бажаєте розвивати свій
бізнес та врегульовувати питання з органами
державного контролю чесними
та законними шляхами?

Ми забезпечимо Вас захистом
провiдних юридичних компанiй

A

D

Поліс Правовий

Добровільне страхування судових витрат

 

Мінімізація видатків без негативних наслідків для підприємства — першочергове завдання для будь-якого керівника. Один із перевірених способів економії — страхування судових витрат. В Україні дана страхова послуга ще тільки набирає оберти.

Справді, власники бізнесу часто мають непередбачені проблеми з податковими інспекторами, партнерами, конкурентами, постачальниками, дилерами, виробниками тощо. В деяких випадках є ризик дійти до судового провадження. Та й на сплаті судового збору заощадити не вдасться. Але вихід є: для зниження фінансового тиску на організацію законодавство пропонує добровільно застрахувати судові витрати.

Страхова компанія SPARE має ліцензію щодо надання послуги страхування судових витрат в Україні. Ми керуємося європейськими принципами страховки. Так, відповідно до Директиви Ради ЄС, між вигодонабувачем і страховиком підписується добровільний договір. Також вказано, що з урахуванням форми судочинства (цивільне, господарське, адміністративне провадження), відповідно до якої застрахована особа зазнала непередбаченого збитку, можна вільно обирати юриста чи будь-якого іншого експерта.

 

Страхові випадки

Добровільне страхування судових витрат здійснюється на базі договору між страхувальником і страховою фірмою. Послуга передбачає відшкодування збитку, якого зазнала застрахована особа під час вирішення спорів у судовому порядку. В суді можуть йти слухання цивільних, господарських чи адміністративних справ.

 

Страхові ризики

Страхова компанія SPARE готова взяти на себе судові витрати у судовому провадженні, в тому числі й страхування ризику непередбачених судових витрат.

У якості відповідача щодо:

 • Подій внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
 • Вчинення дій внаслідок необережності або неприйняття необхідних мір, що призвело до відкриття судової справи. В результаті може бути укладений договір про надання послуги добровільного страхування судових витрат у адміністративному провадженні, господарському або цивільному.
 • Спорів щодо орендованого житла.
 • Спорів, пов’язаних з непрофесійним виконанням ліцензійної діяльності.
 • Спорів з державними органами влади.
 • Спорів з приводу надання моральної компенсації (за образу честі, гідності, репутації).
 • Трудових спорів (сюди входять будь-які послуги страхування судових витрат в Україні).
 • Спорів з відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю чи життю третіх осіб.
 • Спорів, пов’язаних з недоречним виконанням (невиконанням) зобов’язань за укладеними договорами, якщо таке невиконання було спровоковане подіями, на які страхувальник не міг вплинути чи відвернути їх настання після підписання договору страхування ризиків судових витрат.

У якості позивача щодо:

 • Непередбачених подій внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
 • Спорів з відшкодування збитків, завданих здоров’ю чи життю вигодонабувача.

Страхування ризиків судових витрат: особливості процесу

 

Добровільне страхування судових витрат у господарському провадженні, адміністративному чи цивільному, окрім судового збору передбачає багато непередбачених витрат. СК «СПЕЙР» при настанні страхового випадку відшкодує наступні витрати, пов’язані з розглядом судової справи, якщо вони включені до договору страхування судових ризиків:

 • На правову допомогу, в тому числі вартість консультацій з правових та інших питань, пов’язаних із українським законодавством, а також письмових довідок та інших документів з державних та громадських організацій, які повинні у встановленому порядку надавати такі документи або їх копії.
 • Пов’язані з проведенням аналізу доказів за їх місцезнаходженням.
 • Пов’язані з друком в пресі оголошення щодо виклику відповідача.
 • Сторін та їх представників, що пов’язані з явкою до судового органу.
 • Сторін, пов’язаних із викликом свідків, перекладачів, судмедекспертів та інших спеціалістів, які фігурують у провадженні.
 • На виплату судових зборів.

До речі, добровільне страхування ризику непередбачених судових витрат може гарантувати страховку витрат, понесених страхувальником не лише в господарських, цивільних та адміністративних судах України, але й в міжнародних арбітражних установах.

 

Послуги страхування судових витрат в Україні від СК «СПЕЙР»: FAQ

 

1. Де саме дійсний договір?

Місце дії договору страхування ризиків судових витрат — вся територія України.

 

2. Яка вартість страховки?

Страховий тариф розраховується індивідуально в залежності від:

 • передбачених договором страхових ризиків;
 • виду діяльності страхувальника;
 • наявності в минулому фактів понесення судових витрат;
 • розміру франшизи та інших факторів.

3. Який термін дії договору?

Договір добровільного страхування судових витрат у цивільному провадженні, господарському або адміністративному, може бути укладений на строк від 1 місяця до 1 року.

 

Українські підприємства, котрі вирішили добровільно застрахувати судові витрати, скориставшись послугами страхової компанії SPARE, матимуть високоефективний механізм захисту власних активів від непередбачених збитків, отриманих в результаті цивільних, господарських чи адміністративних спорів, що розглядаються на території України або за її межами. Звертайтеся!